Banka Botërore paralajmëron për recesion në Evropë

Presidenti i Bankës Botërore, David Malpass ka deklaruar se dobësimi i euros dhe inflacioni i lartë rrisin mundësinë e recesionit…

​Ambasadori britanik paralajmëron “non grata” të tjerë në Shqipëri: Vala e dytë deri në fund të vitit

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith ka thënë se Britania e Madhe do të sjellë një valë të dytë shpalljesh…

Shefi i Bankës Botërore paralajmëron për recesion global

Udhëheqësi i Bankës Botërore, David Malpass, ka paralajmëruar se lufta e Rusisë në Ukrainë mund të shkaktojë recesion global, pas rritjes së…

PDK paralajmëron padi për Zyrën e Rregullatorit të Energjisë Elektrike

Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar padi për bordin e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë Elektrike. Kjo parti po bën…

SBAShK paralajmëron grevë, Jasharaj: Fajtor mbetet Qeveria Kurti

Sindikata e Bashkuara e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) i ka dhënë ultimatum Qeverisë së Kosovës që deri para 2…

Lagjja “Qendra” në Prishtinë që nga mëngjesi pa rrymë, KEDS: Ndërprerja ishte e paralajmëruar

Në lagjen “Qendra” në Prishtinë që nga mëngjesi në orën 09:00 është ndërprerë energjia elektrike shkaku i një defekti në…

​Biden: Putini është izoluar nga bota më shumë se kurrë

Presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin tani është i…

Bislimi paralajmëron: Paga minimale në Kosovë do të jetë rreth 250 euro

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi, ka paralajmëruar se paga minimale në Kosovë do të rritet në 250 euro. Megjithatë, theksoi se e…

Sulmi rus ndaj Ukrainës, Putin: Kush ndërhyn do ta pësojë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka lëshuar një kërcënim direkt për të gjithë ata që do të përpiqen të ndërhyjnë në…

​SBAShK-u paralajmëron greva

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka paralajmëruar greva, duke thënë se ky nuk është as shantazh…