​Vitia: Nëse nuk vaksinohemi vala e re e pandemisë e pashmangshme

Dozën e parë të vaksinës Astra-Zeneca e mori këtë të enjte ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia pasi u vaksinua…

​Kultivuesit e deleve dhe dhive kërkojnë rritje të subvencioneve, ndryshe paralajmërojnë protesta

Shoqata e Kultivuesve të deleve dhe dhive në Kosovë po kërkon nga Ministria e Bujqësisë të rrisë vlerën e subvencioneve…

​Daka paralajmëron ankesë në Kushtetuese për shkarkimin e saj

Ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka paralajmëroi ankesë në Gjykatën Kushtetuese lidhur me shkarkimin e saj nga presidentja…

​Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve…

Paralajmërimi i SBAShK-ut: Qeveria duke i ikur dialogut do të përballet me reagime e veprime sindikale

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovë(SBAShK) ka paralajmëruar veprime sindikale në rast se Qeveria nuk i…

Shkelje ligjore në ShKK, Haxhiu paralajmëron masa ndaj Nehat Thaçit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka përmendur disa shkelje që janë evidentuar për drejtorin e Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat…

​Rinisin të reshurat, paralajmërohen vërshime të reja në këto zona

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), parashikon vërshime të reja. Reshjet të cilat pritet të fillojnë gjatë ditës së sotme, sipas…

IHK paralajmëron vërshime

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka paralajmëruar vërshime. Sipas IHK reshjet e shiut pritet të fillojnë sot gjatës pasdites. “Reshjet…