Avdijaj: Mërgata fuqia jonë në luftë e paqe, mund ta bëjnë ndryshimin edhe të dielën

Kandidati për kryetar të Komunës së Istogut nga radhët e Vetëvendosjes, Agron Avdijaj thotë se mërgata ka qenë fuqia e…

​Mehaj takohen me Esobarin, flasin për të arriturat dhe vizionin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe u takua…

Stoltenberg: Duhet të jemi të përgatitur për zhgënjime para paqes në Afganistan

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha sot se i pret një rrugë e gjatë dhe e vështirë me…

Mbi 300 kandidatë për Çmimin Nobel për paqe 2020

Mbi 300 kandidatura janë propozuar për Çmimin Nobel për paqen, njoftoi sot Akademia e Nobelit. Sipas Akademisë, në total janë…

​Pompeo: Reduktimi i dhunës në Afganistan mundësi historike për paqe

Reduktimi  aktuale e dhunës në Afganistan po krijon një mundësi për paqe në atë vend, por arritja e marrëveshjes do…
error: