Vatikan, për të parën herë një grua në krye të administratës shtetërore

​Papa Françesku ka emëruar për herë të parë një grua në krye të administratës shtetërore të Vatikanit. “Motër Raffaella Petrini…

Papa Françesku: Liderët botërorë të japin përgjigje efikase ndaj krizës ekologjike

​Papa Françesku u bëri thirrje sot liderëve botërorë, të cilët do të takohen në COP26, samiti i OKB-së për klimën,…

Papa Françesku: T’i jepet fund kthimit të refugjatëve

Jam pranë mijëra migrantëve, refugjatë dhe të tjerëve që kanë nevojë për mbrojtje në Libi. Unë kurrë nuk ju harroj,…

Papa Françesku planifikon të vizitojë Greqinë, Qipron dhe Hungarinë

​Papa Françesku shpreson të udhëtojë në disa vende para fundit të vitit, përfshirë Greqinë, Kongon dhe Hungarinë. “Papa Françesku dëshiron…

7 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot bëhen 7 vjet nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Papa qëndroi për rreth 12 orë…

Papa Françesku nuk tërhiqet: “Kjo është hera e dytë që më shpëtojnë jetën”

Papa Françesku ka zbuluar se ai pothuajse humbi jetën gjatë një operacioni të fundit të zorrëve, raporton britanikja “Daily Telegraph”,…

Papa bën thirrje për t’i dhënë fund konfliktit në Afganistan

Papa Françesku bëri thirrje sot për dialog për t’i dhënë fund konfliktit në Afganistan, ndërsa talibanët kanë rrethuar kryeqytetin Kabul.…

Papa Françesku bën daljen e tij të parë publike pas operacionit

​Papa Françesku ka bërë daljen e tij të parë publike që pas operacionit në zorrën e trashë. 84-vjeçari iu drejtua…

Osmani letër Papa Françeskut: Lutemi për shërimin tuaj të shpejtë e të plotë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, i ka dërguar një letër urimi  Papës Françesku, duke i dëshiruar shërim të shpejtë…

Papa Françesku po e merr veten pas operacionit

​Dy ditë pasi iu nënshtrua një operacioni në zorrën e trashë, Papa Françesku të martën (6 korrik) është ngritur për…
error: