Hapet ekspozita “Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19”

Hapet ekspozita “Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19”. Ekspozita Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19” do të hapet sot në Sheshin “Skënderbeu”…

Bahtiri e komandanti Xhosha flasin për sigurinë dhe menaxhimin e situatës me COVID-19

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, dhe rreshterin…

51 të prekur me COVID-19 në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Me përhapjen e pandemisë COVID-19 të moshuarve iu kërkua që të izolohen më herët dhe më gjatë se popullata e…

Gërxhaliu: Kosova “udhëhiqet” nga partitë politike me pronësi private

Kosova sikurse dhe gjithë globi po përballet me virusin korona, i cili virus ka shkaktuar telashe edhe për bizneset. Situata…

Kuvendi shqyrton projektligjin për pandeminë Covid-19 dhe për rimëkëmbjen ekonomike

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e…

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore organizoi Panair Virtual Rajonal

Pandemia globale e COVID-19 tronditi botën dhe kriza shëndetësore u përhap në të gjitha sferat e jetës shoqërore. Mijëra kompani…

​Vazhdon seanca për menaxhimin e pandemisë Covid-19

Seanca për raportimin e kryeministrit Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, që nisi dje në ora…

Nuk respektuan orarin e lëvizjes, ndalohen dy persona

Njësiti policor ka ndaluar dy të dyshuar në Prizren, pasi që të njëjtit po lëviznin jashtë orarit të lejuar për…

Qeveria pritet të shqyrtojë projektligjin për pandeminë

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka mbledhur kabinetin e tij qeveritar. Megjithëse nuk bëhen të ditura pikat që do të shqyrtohen…

Pasojat e pandemisë në SHBA më keq sesa pritej: Numri i të papunëve mbetet i lartë

Në Shtetet e Bashkuara, 1.48 milion aplikime për përfitime të papunësisë u paraqitën javën e kaluar. Ky është një tregues…
error: