Zemaj: Qeveria Kurti ka gënjyer qytetarët se ka prioritet pandeminë

Ish ministri i Shëndetësisë nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj ka deklaruar se Qeveria Kurti nuk ka plan për menaxhimin…

Kërkohet që Kuvendi ta trajtoj rregullimin e tregut të energjisë dhe pasojat e shkaktuara nga pandemia tek bizneset

Rregullimi i tregut të energjisë, ligji i naftës dhe pasojat e shkaktuara nga pandemia tek bizneset duhet të trajtohen në…

Krasniqi: Po bëjmë skenim të situatës së pandemisë në komuna, masat do të rishikohen

Pas 12 ditësh Qeveria e Kosovës rihapi gastronominë dhe qendrat tregtare. Për të parë se cili është efekti i masave…

Hoxhaj në BIK: Qeveria të menaxhojë sa më mirë me pandeminë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj tha sot se pret nga Qeveria e Kosovës që të menaxhojë…

Hoxhaj: Menaxhimi i pandemisë të marrë drejtimin e duhur

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK), prej ku uroi muajin…

​PDK: Kurti të tërhiqet nga fushata në Shqipëri, të merret me pandeminë dhe dëmet ekonomike

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka kritikuar Qeverinë Kurti për, siç thanë ata, ikje nga përgjegjësia për çështjet urgjente që…

​Shtrenjtohen çmimet e konsumit në pandemi, inflacioni arrin 1.2 përqind

Çmimet e produkteve të konsumit janë shtrenjtuar për 0.4 përqind në muajin mars të këtij viti, krahasuar me muajin shkurt…

80 pacientë me Covid në Spitalin e Pejës, gjysma në oksigjenoterapi

Aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë të hospitalizuar 80 persona, prej tyre 42 janë me oksigjenoterapi. Por përkundër…

OAK: Gjendja e bizneseve e vështirë, gjatë pandemisë 60 mijë persona humbën vendet e punës

Oda e Afarizmit të Kosovës(OAK)ka publikuar hulumtim që ka realizuar në terren për ndikimin e pandemisë në sektorin privat. Në…

OAK prezanton sot hulumtimin mbi ndikimin e pandemisë në ekonomi

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) do të prezantojë sot hulumtimin lidhur me “Ndikimin e pandemisë në ekonomi dhe pasojat…