​Tolaj: Shkak i pandemisë AKP ka pasur rënie të të hyrave

Pandemia dhe kërkesa e qeverisë për pezullim të shitjeve, kanë qenë arsyet kryesore që kanë ndikuar në rënien e të…

Mblidhen rreth 2 mijë nënshkrime, Nushi: Të falen edhe gjobat e qytetarëve, pas 11 milionëshit për rrymën veri

Partia Socialdemokrate (PSD) organizoi një peticion për qytetarë me moton “Të Falen Gjobat e Pandemisë”. Për dy ditë PSD ka…

PSD këtë javë nis peticionin për faljen e gjobave të shqiptuara gjatë pandemisë

Partia Socialdemokrate (PSD) nga dita e enjte do të fillojë me mbledhjen e nënshkrimeve, me qëllim të faljes së gjobave…

​Një vit pandemi, miq dhe familjarë mund të përqafohen në Britaninë e Madhe, Johnson njofton lehtësimet

Miqtë dhe familjarët në Britaninë e Madhe mund të përqafohen për herë të parë pas një viti pandemie. Kryeministri Boris…

Tahiri e quan të dobët Qeverinë Kurti, thotë se për 45 ditë nuk sollën program

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, e ka quajtur të dobët Qeverinë Kurti…

Zemaj: Qeveria Kurti ka gënjyer qytetarët se ka prioritet pandeminë

Ish ministri i Shëndetësisë nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj ka deklaruar se Qeveria Kurti nuk ka plan për menaxhimin…

Kërkohet që Kuvendi ta trajtoj rregullimin e tregut të energjisë dhe pasojat e shkaktuara nga pandemia tek bizneset

Rregullimi i tregut të energjisë, ligji i naftës dhe pasojat e shkaktuara nga pandemia tek bizneset duhet të trajtohen në…

Krasniqi: Po bëjmë skenim të situatës së pandemisë në komuna, masat do të rishikohen

Pas 12 ditësh Qeveria e Kosovës rihapi gastronominë dhe qendrat tregtare. Për të parë se cili është efekti i masave…

Hoxhaj në BIK: Qeveria të menaxhojë sa më mirë me pandeminë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj tha sot se pret nga Qeveria e Kosovës që të menaxhojë…

Hoxhaj: Menaxhimi i pandemisë të marrë drejtimin e duhur

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK), prej ku uroi muajin…