Mbi katër milionë të vdekur nga CoViD-19

Mbi katër milionë të vdekur janë regjistruar në tërë botë nga CoViD-19. Dy milionë të vdekur janë regjistruar për një…

Gjatë pandemisë në Gjermani, konsumi i kokainës u rrit ndjeshëm

Gjatë pandemisë së koronavirusit në Gjermani, konsumi i kokainës u rrit ndjeshëm, sipas një studimi nga shërbimi publik ARD. Analizat…

Lekaj: Falja e gjobave gjatë pandemisë të rregullohet me ligj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj po kërkon që falja e gjobave të shqiptuara ndaj bizneseve…

Mustafa: Gjobat gjatë pandemisë duhet të falen, atyre që i paguan tu rimbursohen

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po vlerëson se ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati në mungesë të guximit pa…

Kusari-Lila: Qeveria s’ka qenë agresive ndaj gastronomisë, opozita mos të kërkoj devijim të ligjit

Ushtruesja e Shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka ritheksuar se falja e gjobave në kohë pandemia…

Tahiri: E domosdoshme dhe legjitime falja e borxheve ndaj bizneseve

Kryetari i GP të AAK Besnik Tahiri në emër të propozuesit të interpelancës me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës…

​Ministri Murati në interpelancë për faljen e gjobave gjatë pandemisë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancën e radhës, e cila do të jetë vazhdimësi e asaj që u…

Studimi i fundit: Gjermanët duan t’i mbajnë maskat edhe pas pandemisë

Sipas një sondazhi, një përqindje mjaft e lartë e gjermanëve dëshirojnë të vazhdojnë të mbajnë maska për të mbrojtur veten…

​Sot mblidhet Kuvendi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do t’u drejtohen serish ulëseve në seancën e radhës plenare që pritet të nisë në…