Pandemia nuk ngadalësoi shitjet globale të armëve

Industria globale e mbrojtjes rriti më tej shitjet e armëve vitin e kaluar, pavarësisht nga pandemia e shkaktuar nga COVID-19…

​Pandemia vështirësoi procesin mësimor për nxënësit e komunitetit turk

Mbyllja e shkollave për shkak të pandemisë COVID-19, ka shkaktuar probleme edhe te nxënësit e komunitetit turk në Kosovë. Ndërprerja…

Pandemia i largoi nga shkolla, mungesa e teknologjisë ua vështirësoi mësimin edhe nxënësve romë

Mungesa e një pajisje teknologjike kishte ndikuar që nxënësja e klasës së pestë A.K. dhe dy motrat e saj të…

Miratohet marrëveshja me Bankën Evropiane për Investime që lidhet me reagimin e Kosovës ndaj pandemisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 83 vota “për”, asnjë “kundër” dhe asnjë abstenim e kanë votuar marrëveshjen e kredisë…

Vetëm këto tri vende në trup duhet t’i lani çdo ditë me sapun, thonë mjekët

Që nga fillimi i pandemisë, dëgjojmë se duhet t’i kushtojmë shumë më tepër vëmendje higjienës dhe të lajmë duart rregullisht…

​Pandemia COVID-19, komisioni miraton marrëveshjen 40 milionëshe për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar marrëveshjen për kredinë 40 milionëshe me Bankën Evropiane për financimin e projektit…

Do të ketë më tepër probleme të shëndetit mendor, shkak pandemia

Stresi, frika, kufizimet në lëvizje dhe emocionet e forta me të cilat u përballë e gjithë bota që prej shfaqjes…

Britania largon Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme sa i përket pandemisë COVID-19

Britania e Madhe e ka hequr Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme sa i përket situatës me COVID-19. Zyra…

MF mbështet me nga 100 euro për tre muaj punëtorët që kishin humbur vendet e tyre të punës në pandemi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se deri më sot për masat 1.1, 1.2 dhe 1.3…

​Krasniqi: Qeveria dështoi në menaxhimin e pandemisë, hapi ahengjet e mbylli shkollat

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kritikuar qeverinë Kurti për keq-menaxhim të pandemisë dhe keq-administrim të të pandemisë.   Në…