Kusari-Lila: Qeveria s’ka qenë agresive ndaj gastronomisë, opozita mos të kërkoj devijim të ligjit

Ushtruesja e Shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka ritheksuar se falja e gjobave në kohë pandemia…

Tahiri: E domosdoshme dhe legjitime falja e borxheve ndaj bizneseve

Kryetari i GP të AAK Besnik Tahiri në emër të propozuesit të interpelancës me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës…

​Ministri Murati në interpelancë për faljen e gjobave gjatë pandemisë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancën e radhës, e cila do të jetë vazhdimësi e asaj që u…

Studimi i fundit: Gjermanët duan t’i mbajnë maskat edhe pas pandemisë

Sipas një sondazhi, një përqindje mjaft e lartë e gjermanëve dëshirojnë të vazhdojnë të mbajnë maska për të mbrojtur veten…

​Sot mblidhet Kuvendi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do t’u drejtohen serish ulëseve në seancën e radhës plenare që pritet të nisë në…

​Tolaj: Shkak i pandemisë AKP ka pasur rënie të të hyrave

Pandemia dhe kërkesa e qeverisë për pezullim të shitjeve, kanë qenë arsyet kryesore që kanë ndikuar në rënien e të…

Mblidhen rreth 2 mijë nënshkrime, Nushi: Të falen edhe gjobat e qytetarëve, pas 11 milionëshit për rrymën veri

Partia Socialdemokrate (PSD) organizoi një peticion për qytetarë me moton “Të Falen Gjobat e Pandemisë”. Për dy ditë PSD ka…

PSD këtë javë nis peticionin për faljen e gjobave të shqiptuara gjatë pandemisë

Partia Socialdemokrate (PSD) nga dita e enjte do të fillojë me mbledhjen e nënshkrimeve, me qëllim të faljes së gjobave…

​Një vit pandemi, miq dhe familjarë mund të përqafohen në Britaninë e Madhe, Johnson njofton lehtësimet

Miqtë dhe familjarët në Britaninë e Madhe mund të përqafohen për herë të parë pas një viti pandemie. Kryeministri Boris…