​Kurti në Greqi: Njohja e Kosovës, bashkëpunimi dhe anëtarësimi i rajonit në BE – rruga e duhur drejt paqes

“Njohja e shtetit tonë, bashkëpunimi në rajon dhe përfshirja sa më e shpejtë e rajonit në Bashkimin Evropian, është rruga…

Fakte rreth llojit delta të koronavirusit

Për herë të parë në më shumë se një vit, ka një dritë shprese se pandemia mund të marrë fund,…

Simptomat e variantit delta – çfarë duhet t’i kushtojmë vëmendje?

Në fillim të pandemisë, agjencitë qeveritare dhe autoritetet shëndetësore u përpoqën të informonin njerëzit se si të njohin simptomat e…

Austria ndan një milion vaksina për Ballkanin Perëndimor

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, në një konferencë për media, pas tryezës së përbashkët me liderët e rajonit, në kuadër të…

Mbi katër milionë të vdekur nga CoViD-19

Mbi katër milionë të vdekur janë regjistruar në tërë botë nga CoViD-19. Dy milionë të vdekur janë regjistruar për një…

Gjatë pandemisë në Gjermani, konsumi i kokainës u rrit ndjeshëm

Gjatë pandemisë së koronavirusit në Gjermani, konsumi i kokainës u rrit ndjeshëm, sipas një studimi nga shërbimi publik ARD. Analizat…

Lekaj: Falja e gjobave gjatë pandemisë të rregullohet me ligj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj po kërkon që falja e gjobave të shqiptuara ndaj bizneseve…

Mustafa: Gjobat gjatë pandemisë duhet të falen, atyre që i paguan tu rimbursohen

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po vlerëson se ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati në mungesë të guximit pa…

Kusari-Lila: Qeveria s’ka qenë agresive ndaj gastronomisë, opozita mos të kërkoj devijim të ligjit

Ushtruesja e Shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka ritheksuar se falja e gjobave në kohë pandemia…

Tahiri: E domosdoshme dhe legjitime falja e borxheve ndaj bizneseve

Kryetari i GP të AAK Besnik Tahiri në emër të propozuesit të interpelancës me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës…
error: