Kuvendi shqyrton projektligjin për pandeminë Covid-19 dhe për rimëkëmbjen ekonomike

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e…

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore organizoi Panair Virtual Rajonal

Pandemia globale e COVID-19 tronditi botën dhe kriza shëndetësore u përhap në të gjitha sferat e jetës shoqërore. Mijëra kompani…

​Vazhdon seanca për menaxhimin e pandemisë Covid-19

Seanca për raportimin e kryeministrit Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, që nisi dje në ora…

Nuk respektuan orarin e lëvizjes, ndalohen dy persona

Njësiti policor ka ndaluar dy të dyshuar në Prizren, pasi që të njëjtit po lëviznin jashtë orarit të lejuar për…

Qeveria pritet të shqyrtojë projektligjin për pandeminë

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka mbledhur kabinetin e tij qeveritar. Megjithëse nuk bëhen të ditura pikat që do të shqyrtohen…

Pasojat e pandemisë në SHBA më keq sesa pritej: Numri i të papunëve mbetet i lartë

Në Shtetet e Bashkuara, 1.48 milion aplikime për përfitime të papunësisë u paraqitën javën e kaluar. Ky është një tregues…

Pandemia i shkaktoi dëme mbi 30 mijë euro, fermeri nga Krusha e Madhe në prag të falimentimit

 Janë më shumë se 30 mijë euro humbje që ka pësuar familja Duraku gjatë kohës së pandemisë. Tash e më…

Ndërmjetësimi si zëvendësim efikas i zgjidhjes së kontesteve biznesore në kohë pandemie

Pandemia COVID-19 përveç ndikimit që ka pasur mbi shëndetin publik dhe veprimtaritë ekonomike, ka goditur rëndë edhe veprimtaritë gjyqësore rrjedhimisht…

Vuçiq: Pas pandemisë Serbia do të merret me çështje të vështira një ndër to është Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me çështje të vështira, pas virusit të koronës, dhe Kosova…

Conte: Ditët më të këqija të pandemisë kanë mbaruar, sfidat përpara janë më të rënda

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte sot në Dhomën e Ulët të Parlamentit bëri thirrje për një “kthim të shpejtë të…