Kryeministri Hoti pesimist për hapje të tregjeve të kafshëve dhe veturave

Pamundësia e mbikëqyrjes së respektimit të masave në tregjet e kafshëve dhe veturave po bëhet shkak që të njëjtat mos…

Mbahet Forumi i shtatë rajonal për Ndikimin e Pandemisë mbi të Drejtat e Njeriut

Forumi i shtatë rajonal i Sundimit të Ligjit për Evropën Juglindore për Ndikimin e Pandemisë mbi të Drejtat e Njeriut,…

Valbon Krasniqi tregon për përgatitjet për valën e dytë të pandemisë me COVID-19

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm i ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se janë duke bërë përgatitje në rast…

Hoti: Pandemia ka shkaktuar dëme të mëdha në turizëm

Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo…

Jashari takohet me Zemajn

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari është takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Jashari ka treguar se me…

Hapet ekspozita “Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19”

Hapet ekspozita “Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19”. Ekspozita Uniforma blu gjatë pandemisë COVID-19” do të hapet sot në Sheshin “Skënderbeu”…

Bahtiri e komandanti Xhosha flasin për sigurinë dhe menaxhimin e situatës me COVID-19

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, dhe rreshterin…

51 të prekur me COVID-19 në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Me përhapjen e pandemisë COVID-19 të moshuarve iu kërkua që të izolohen më herët dhe më gjatë se popullata e…

Gërxhaliu: Kosova “udhëhiqet” nga partitë politike me pronësi private

Kosova sikurse dhe gjithë globi po përballet me virusin korona, i cili virus ka shkaktuar telashe edhe për bizneset. Situata…

Kuvendi shqyrton projektligjin për pandeminë Covid-19 dhe për rimëkëmbjen ekonomike

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e…
error: