Do të ketë më tepër probleme të shëndetit mendor, shkak pandemia

Stresi, frika, kufizimet në lëvizje dhe emocionet e forta me të cilat u përballë e gjithë bota që prej shfaqjes…

Britania largon Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme sa i përket pandemisë COVID-19

Britania e Madhe e ka hequr Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme sa i përket situatës me COVID-19. Zyra…

MF mbështet me nga 100 euro për tre muaj punëtorët që kishin humbur vendet e tyre të punës në pandemi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se deri më sot për masat 1.1, 1.2 dhe 1.3…

​Krasniqi: Qeveria dështoi në menaxhimin e pandemisë, hapi ahengjet e mbylli shkollat

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka kritikuar qeverinë Kurti për keq-menaxhim të pandemisë dhe keq-administrim të të pandemisë.   Në…

Hajdini: Publiku duhet të edukohet që të mos besojë gjithçka që lexon online

Zëvendësdrejtori i Agjencisë së lajmeve MIA në Maqedoninë e Veriut, Halit Ajdini, tha se mediat tradicionale si agjencitë e lajmeve…

Rakovica: KosovaPress lufton lajmet e rrejshme, sfidat tona gjatë pandemisë

Agjencitë e lajmeve nga 12 shtete të Ballkanit Perëndimor janë mbledhur sot në Prishtinë, nën organizimin e Agjencisë së Lajmeve…

Kurti e Vitia sot pritet të takohen me kryetarët e komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të pres sot në takim kryetarët e komunave. Qëllimi i takimit mësohet të jetë…

Shkencëtarët kanë zbuluar sa ka të ngjarë që një pandemi si kjo të na godasë përsëri

Hulumtimet e reja statistikore kanë gjetur se pandemitë në shkallë të gjerë janë më të zakonshme nga sa mund të…

Zemaj akuzon Qeverinë Kurti se u dha pasqyrë qytetarëve se pandemia ka përfunduar

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj, ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se ka dhënë pasqyrë se pandemia…

​Pandemia goditi rënd turizmin, bie për 70 përqind numri i turistëve të huaj

Pandemia COVID-19 ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e turizmit në Kosovë. Ani pse Kosova mbetet vend atraktiv për…