Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lagarde: Mbrojtje e ekonomisë deri në përhapjen e imunitetit

​Në të gjithë Europën, njerëzit po përballen me pasojat ekonomike dhe sociale të pandemisë, ndërsa është ende shumë e pasigurt…

BQK: Qeveria e ardhshme fokus duhet ta ketë ekonominë

Qeveria e re e cila pritet të formohet pas zgjedhjeve të nesërme duhet të ketë në fokus ekonominë, veçanërisht adresimin…

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Dhjetë persona kanë kërkuar ndihmë në Qendrën Emergjente si pasojë e lëndimeve me mjete prioteknike dhe nga “plumbat qorr”. Kështu…

Edhe Spitali i Gjilanit me vështirësi po furnizohet me oksigjen

Spitali Rajonal i Gjilani po ballafaqohet me vështirësi për furnizim me oksigjen, por përkundër kësaj nga ky spital thonë se…

820 gjoba brenda 24 orëve të fundit për shkelje të masave antiCovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, në mbarë vendin ka shqiptuar 820 tiketa për qytetarët që nuk kanë…

Përfundon interpelanca e kryeministrit Hoti lidhur me menaxhimin e pandemisë

Mbi shtatë orë ka zgjatur seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën u zhvillua interpelanca e kryeministrit Hoti lidhur…
error: