Pal Lekaj i ka dy fjalë për Albin Kurtin dhe heqjen e taksës – video

Ish-ministri i Infrastrukturës nga radhët e AAK-së ka akuzuar kryeministri në detyrë për heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit…

Lekaj: Vetëm Kurti nuk i beson SHBA-së

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se SHBA ka konfirmuar për të disatën herë që është në përkrahje të…

Lekaj i reagon Abdixhikut: Mos e mashtro opinionin

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i ka reaguar Lumir Abdixhikut, ministër në detyrë në qeverinë aktuale. Lekaj ka përgënjeshtruar akuzat…

​Lekaj: Kurrë në jetën time nuk më ka shkuar mendje hapja e korridorit Serbisë

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj në replikën me ministrin e Integrimeve Evropiane, Blerim Reka ka thënë se ai kurrë në…

Lekaj: Në Qeverinë Haradinaj kurrë nuk është biseduar për t’i hapur korridore Serbisë

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj i ka kthyer përgjigje ministrit të Qeverisë Kurti, Blerim Rekaj, në akuzat e tij që…

Për një muaj Pal Lekaj shpenzoi 17 herë më shumë se Lumir Abdixhiku me dy ministri

Në muajin shkurt të vitit 2020, ku Lumir Abdixhiku po udhëheqë dy ministri të cilat u bën bashkë këtë mandat,…

Opozita kundërshton planin e Kurtit për largimin e taksës

Partitë opozitare në Kosovë po kundërshtojnë planin e djeshëm të kryeministrit, Albin Kurtit për të larguar gradualisht taksën 100 përqind…

Lekaj: Abdixhiku po merr vendime për interesa të ngushta klanore dhe partiake

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i quan të dëmshme dhe të kundërligjshme vendimet për anulimin e tenderit 110 milionësh për…