Lekaj: Falja e gjobave gjatë pandemisë të rregullohet me ligj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj po kërkon që falja e gjobave të shqiptuara ndaj bizneseve…

Lekaj për deklaratën e Nastiç: Vetëm të marrët mund të rreshtohen me Serbinë

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka ndarë një foto në Facebook duke i…

Lirohen nga akuzat Haxhiu, Lekaj, Baftiu dhe Kadaj-Bujupi

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka liruar nga akuza Pal Lekajn, Albulena Haxhiun, Besa Baftiun dhe Donika Kadaj Bujupi. Sipas…

Pritet të shpallet aktgjykimi për 4 të akuzuarit për hedhje të gazit në Kuvend

Pas 30 minutave Gjykata Themelore e Prishtinës pritet që te shpall aktgjykimin lidhur me të katër të akuzuarit për gazin…

Lekaj pyet Qeverinë Kurti: Ku i morët 11 milionë euro, pensionistëve ia ndalët shtesat

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kritikuar Qeverinë Kurti se po shantazhohet nga serbët në veri të vendit. Deputeti…

​Lekaj: Qeveria Kurti po shantazhohet nga serbët

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kritikuar Qeverinë Kurti se po shantazhohet nga serbët në Kosovë. Deputeti i AAK-së,…

​Lekaj: Dokumenti “non paper” i papranueshëm, monitorim 24 orësh për Kurtin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK), Pal Lekaj thotë se institucionet e vendit nuk duhet të hyjnë në…

Lekaj-Kurtit: Zgjedhjet në Shqipëri i humbe – ka ardhur koha të vaksinohet populli

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Pal Lekaj, ka kritikuar Qeverinë Kurti 2 për mungesën e planit qeverisës…

Opozita: Ndalimi i privatizimit nga kryeministri Kurti shkelje kushtetuese

Kërkesa e kryeministri Albin Kurti për ndalimin e procesit të privatizimit nga ana e Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) ka…

​Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Katër të akuzuarit për futjen e bombolave të gazit në Kuvendin e Kosovës në shkurt të vitit 2016 ish deputeti…