Rishikimi i buxhetit kalon edhe në Komisionin për Buxhet

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar Raportin me amendamente të Projektligjit për rishikimin  e buxhetit. I njëjti u…

Lekaj: Shkarkimet e bordeve puro politike dhe sikur në sistemin komunist

Deputeti nga AAK Pal Lekaj theksoi se ajo që po ndodhë me shkarkimet e të gjitha bordeve është puro politike.…

​Simmons: EULEX synon eliminimin politik të “peshqve të mëdhenj”. Specialja një etnike, kundërshtojeni!

Ish-kryetari i Asamblesë së Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons raportoi paraditen e së hënës në Komisionin për Legjislacion të Kuvendit…

Lekaj i reagon Durmishit: S’kam nënshkruar asnjë kontratë për tenderin për mirëmbajtjen e urave

Ish-ministri i Infrastrukturës, tani deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka reaguar ndaj deklaratave…

Lekaj: Qeveria Kurti është më e dobëta që nga shpallja e pavarësisë

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj po e konsideron Qeverinë Kurti më të dobëtën që nga…

Partitë politike njëzëri: Asnjë kompromis në marrëveshjen finale me Serbinë

Mospranimi i asnjë kompromisi të ri me Serbinë i ka bashkuar partitë politike parlamentare. Pozitë dhe opozitë shprehën njëzëri se…

Ministrja Hajdari: Qeveria Kurti nuk do të largohet nga parimi i reciprocitetit me Serbinë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari ka deklaruar të martën se Qeveria Kurti nuk do të largohet…

​Lekaj: Nga kjo qeveri nuk po shihet asnjë plan për të ndihmuar bizneset

Deputeti nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj thotë se nga kjo qeveri nuk p shihet ndonjë iniciativë…

Konjufca i përgjigjet pyetjes së Lekajt se a do të kalojë “Zajednica”

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se çështja e “Zajednicës” ka qenë refren i Lëvizjes…

Lekaj: Tregona një veprim pozitivë do duartrokasim, Murati ia kthen duke e përmendur heqjen e homologimit

Interpelanca e ftuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për falje të gjobave të shqiptuara gjatë pandemisë COVID-19 ka…