Murati: Kosova e ka energjinë më të lirë në rajon, kemi ndarë 60 milionë euro për subvencion

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati, ka thënë se deri tani kanë ndarë 60 milionë euro për subvencionimin…

Përfaqësuesit e KOSTT-it thonë se do ti zbatojnë rekomandimet e auditorit

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka shqyrtuar mbikëqyrjen e zbatimit të Rekomandimeve të Kuvendit lidhur me auditimin e…

Mos kompensimi i diasporës për sigurimin kufitar, Lekaj do të kërkojë sqarime nga ministri Murati

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka kritikuar Qeverinë  e Kosovës e cila sipas tij po e injoron diasporën. Përmes një…

Pal Lekaj shkakton të qeshura në Kuvend, Konjufca: A bën pak pauzë?

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka shkaktuar të qeshura në seancën e sotme të Kuvendit. Duke…

​Lekaj nga Kroacia: Nafta më e lirë këtu sesa në Kosovë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj gjatë një udhëtimi në Kroaci ka bërë diferencën e çmimit të…

Lekaj: Qeveria ende nuk ka ndonjë vizion për të zgjidhur ngritjen e çmimeve

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk ka vizion për tejkalim të krizës me të…

​Mes tensionesh e akuzash Hajdari raporton për investitorët strategjikë

Me tensione, akuza dhe kundër akuza është zhvilluar raportimi i ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari në Komisionin…

​Raportimi i Hajdarit me tensione, kësaj radhe përplasje mes Lekajt dhe Hysenit

Vazhdojnë përplasjet ndërmjet pozitës dhe opozitës në Komisionin për Ekonomi lidhur me investimet strategjike në Kosovë. Kësaj radhe përplasja ndodhi…

Lekaj: Tërheqja e Trustit është nevojë, nuk është luks

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj u ka thënë veteranët, doktorët, punëtorët e sektorit privat, policët, bujqit, personeli arsimor, gastronomet, zjarrfikësit,…

​Opozita: LVV u pajtua për marrëveshjen që e kishte kritikuar

Kosova dhe Serbia, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, sot janë pajtuar për të zbatuar marrëveshjen e energjisë të nënshkruar në…