Ekzekutohen pagesat e 100 eurove për studentët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka bërë të ditur se sot janë proceduar pagesat e shtesës prej…

​Kurti flet për ujdinë e sotme në Bruksel: I erdhi fundi padrejtësisë për pagesën e energjisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur lajm të mirë miratimin e udhërrëfyesit për zbatimin e marrëveshjes…

Hungaria shpall kushtin për pranimin e embargos: Nuk do ta paguajmë çmimin e luftës

Qeveria e Hungarisë këmbëngul se hungarezët nuk do të paguajnë çmimin e luftës në Ukrainë, deklaroi sot ministri i Jashtëm…

​Tentoi të paguante me 100 euroshe false, arrestohet

Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që kishte tentuar të paguante me kartëmonedha false. Policia njoftoi se ngjarja ka…

​Zgjatet afati për pagesën e këstit të parë të tatimit në pronë

Departamenti i Tatimit në Pronë ka njoftuar se janë zgjatur afatet për kryerjen e obligimeve të tatimit në pronë. Siç…

Një muaj arrest shtëpiak për shmangie të pagesave të tarifave doganore

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar sot masën 30 ditë arrest shtëpiak për tre të pandehurit F.XH, H.H dhe J.GJ.,…

​Mori 870 euro, Duda Balje arsyeton pagesën për karburante

Deputetja Duda Balje ka folur në Edicioni Special të Klan Kosovës për shpenzimet e deputetëve për karburant, ku shpjegoi procedurën…

​U punësuan me konkurse të rregullta, 53 mësimdhënës në Fushë Kosovë nuk marrin paga

Një numër mësimdhënësish në disa komuna punojnë pa paga. Një situatë e ngjashme është edhe në shkollën “Mihal Gramneo” në…

KOSTT-i në gjendje të rëndë financiare, rrezikohen të mbesin punëtorët pa paga, shkas pagesa e rrymës në veri

Kryesuesi i Bordit të Ndërmarrjes Publike KOSTT, Jeton Mehmeti, paralajmëron se kjo kompani është në gjendje të rëndë financiare, ku…

​Arrestohet u.d. i drejtorit të Spitalit të Ferizajt

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, konkretisht Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit–Ferizaj, sot pas…