​Minatorët e Trepçës pritet që t’i marrin sot pagat

Rreth 1 mijë minatorë të minierës Trepça në Stantërg, por edhe të minierave të tjera të Trepçës, të cilët kanë…

Zyrtarët korrektues pezullojnë protestën, qeveria premton ekzekutimin e shtesave

Zyrtarët korrektues protestuan mesditën e sotme para Qeverisë së Kosovës duke kërkuar shtesat në paga për shkak të angazhimit të…

Mbi 100 minatorë të Trepçës në grevë, kërkojnë pagat

Mospagesa për muajin janar ka bërë që minatorët e minierës “Trepça” në Stantërg të futen në grevë. Fillimisht në grevë…

Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit

Përmes ligjit për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit, dhe rregulloren e Kuvendit të Kosovës, për deputetët është rregulluar që…

Hoxhaj: Koha për një mbështetje dinjitoze për mësimdhënësit

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherit edhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj thotë se është koha…

Punëtorët e Telekomit ende nuk i kanë marrë pagat

Të hënën punëtorët e Telekomit protestuan para Qeverisë së Kosovës e ku vendosen edhe të hynë në grevë. Por më…

​Punëtorët e Telekomit protestojnë sot para Qeverisë

Sindikata e Punëtorëve të Telekomit të Kosovës ka paralajmëruar për sot një protestë nga ora 13:00 para objektit të Qeverisë…

​Punëtorët e Telekomit ende pa paga, përgatiten për protesta e greva

Edhe pse jemi në ditën e 12 të muajit nëntor, punëtorët e Telekomit ende nuk i kanë marrë pagat e…

Veliu premton që s’do të paguhen punëtorët serbë që nuk shkojnë në punë

Pagave të punëtorëve nga komuniteti serb pa shkuar fare në punë do t’iu vijë shumë shpejtë fundi. Këtë premtim e…

Telekomi ngre alarmin: Punonjësit pa paga, në rrezik edhe shërbimet

Punëtorët e Telekomit të Kosovës ende nuk i kanë marrë pagat e muajit tetor dhe kjo sipas zyrtarëve të kësaj…
error: