Minatorët e Trepçës bojkotojnë punën, kërkojnë pagat

Më shumë se 350 minatorë të ndërrimit të parë nuk kanë hyrë sot fare në horizontet e minierës së Trepçës…

​Rukiqi për mbylljen e gastronomisë: Do të miratohet vendimi për përkrahje financiare të bizneseve

Nga e marta e javës së ardhshme gastronomia do të ketë mbyllje totale për 12 ditë. Kështu është vendosur në…

Përfundon protesta, punëtorët e lotarisë i japin ultimatum qeverisë për pagat

Tashmë ka përfunduar protesta e punëtorët e Lotarisë së Kosovës të cilët protestuan para Qeverisë së Kosovës për të kërkuar…

Protestojnë punëtorët e lotarisë: Që një vit nuk i kemi marrë pagat

Sindikata e Punëtoreve të Lotarisë se Kosovës janë duke protestuar para Qeverisë së Kosovës, me kërkesën që punëtorët të marrin…

​Minatorët e Trepçës pritet që t’i marrin sot pagat

Rreth 1 mijë minatorë të minierës Trepça në Stantërg, por edhe të minierave të tjera të Trepçës, të cilët kanë…

Zyrtarët korrektues pezullojnë protestën, qeveria premton ekzekutimin e shtesave

Zyrtarët korrektues protestuan mesditën e sotme para Qeverisë së Kosovës duke kërkuar shtesat në paga për shkak të angazhimit të…

Mbi 100 minatorë të Trepçës në grevë, kërkojnë pagat

Mospagesa për muajin janar ka bërë që minatorët e minierës “Trepça” në Stantërg të futen në grevë. Fillimisht në grevë…

Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit

Përmes ligjit për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit, dhe rregulloren e Kuvendit të Kosovës, për deputetët është rregulluar që…

Hoxhaj: Koha për një mbështetje dinjitoze për mësimdhënësit

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherit edhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj thotë se është koha…

Punëtorët e Telekomit ende nuk i kanë marrë pagat

Të hënën punëtorët e Telekomit protestuan para Qeverisë së Kosovës e ku vendosen edhe të hynë në grevë. Por më…