OEK: Pagat për sektorin privat të subvencionohen deri në gusht

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, theksoi se 67 ditë kanë kaluar që nga fillimi i masave kufizuese…

OAK: Pagat në institucione publike dhe kompani publike të ekzekutohen në vlerën e 50% të pagës  

Oda e Afarizmit të Kosovës ka ripërsëritur kërkesën dërguar kryeministrit në detyrë Albin Kurti, që nga propozimi i Ministrisë së…

MSH: Vendimi për transferim mjetesh i Qeverisë, nuk prek pagat e specializantëve vullnetarë

Transferimi i 820.000 eurove nga kategoria e shpenzimeve e subvencioneve, me vendim të sotëm të Qeverisë së Kosovës, tek ajo…

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë – kërcënojnë me ndalje të prodhimit

Rreth 300 punëtorë të minierës së Trepçës në Stantërg, nga e premtja kanë ndërprerë punën, në kërkim të pagave. Ata…

Dalin pagat për zjarrfikësit, sindikata falënderon Ministrinë e Financave

Ministria e Financave dhe Transfereve sot ka njoftuar se thesari ka bërë procedimin e pagave për përfituesit e pagave nga…

Rama përgjysmon rrogat e deputetëve dhe ministrave

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë sot se deri në fund të luftës me koronavirusin, pagat e deputetëve dhe…

Ulja e pagave nga Qeveria Kurti, vjen reagimi i Haradinajt

Ish-kryeministri i Kosovës nuk e ka pritur mirë vendimin e Qeverisë Kurti për shfuqizimin e vendimit të ish-Qeverisë Ramush Haradinaj…

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Haradinaj për rritjen e pagave

Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti ka shfuqizuar sot vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund…

Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë një vizite që i bëri sot Klinikës së Neonatologjisë në QKUK, theksoi…

Pezullimi i Ligjit të Pagave, sindikatat i drejtohen Kushtetueses

SBASHK-u, Sindikata e Shëndetësisë, ajo e Policisë, Doganës dhe Zjarrfikësve, pas takimit me Avokatin e Popullit, kanë dorëzuar sot kërkesën…
error: