Rritja e pagës minimale, “Qeveria të ndihmojë bizneset e vogla ose do të falimentojnë”

Rritja e pagës minimale në vlerë prej 264 eurove po konsiderohet të jetë e dëmshme për bizneset e vogla. Kështu…

Osmani nuk do të dekretojë Ligjin për pagën minimale, pret vendimin e Kushtetueses

Presidentja Vjosa Osmani nuk do të nxitojë të dekretojë Ligjin për pagën minimale, pasi Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e…

Azemi thirrje presidentes: Mos e dekretoni Ligjin e pagës minimale

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi i ka bërë thirrje sot presidentes Vjosa Osmani që mos…

Veteranët kërkojnë të mos dekretohet ligji për pagën minimale

Ka përfunduar takimi i presidentes Vjosa Osmani me përfaqësuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, pas së cilit,…

Ligji për pagën minimale, veteranët i kërkojnë takim presidentes Osmani

Veteranët e UÇK-së i kanë kërkuar presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, takim lidhur me Ligjin për pagën minimale, ka bërë…

Vendos OVL-UÇK: Do të pengojmë çdo seancë të Kuvendit të Kosovës

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) të premten ka vendosur që të pengojë funksionimin e…

Përjashtohen veteranët nga paga minimale, reagon OVL–UÇK

Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK-së, Faton Klinaku ka reaguar pas miratimit të Projektligjit për pagën minimale në Kuvendin e Kosovës.…

Zvarritet paga minimale, s’dihet a do të procedohet në seancë apo mund të tërhiqet nga qeveria

Paga minimale vazhdon të mbetet ende 130-170 euro. Përkundër premtimit të Qeverisë së Kosovës për rritje të pagës mininale, ky…

Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

Grupi parlamentar i PDK-së, dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë propozuar me amendament që në Projektligjin për pagën…

Deputetëve u kërkohet të votojnë pro ligjit për pagën minimale

Nëntëmbëdhjetë organizata të shoqërisë civile dhe sindikata të punëtorëve me rastin e afrimit të Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të…