SHSKUK: 51 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv po trajtohen nëpër spitale

Bazuar në raportin 24-orësh të datë 15 korrik 2022 nga klinikat Covid-19 në QKUK, por edhe spitalet e përgjithshme, në…

Fillon caktimi i termineve për vizita specialistike në QKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se ka filluar caktimi i termineve përmes telefonit për vizita specialistike…

Rritet numri i pacientëve që kërkojnë ndihmë në QKMF për shkak të temperaturave të larta

Është rritur numri i pacientëve që kanë kërkuar trajtim në qendrën kryesore të mjekësisë familjare në Prishtinë. Me rritjen e…

Simptomat më të zakonshme të raportuara nga pacientët me omicron

Sipas të dhënave të mëparshme, omicron shkakton një pasqyrë klinike më të lehtë dhe simptomat e raportuara nga pacientët e…

SHBA: Test dhe izolim negativ për pacientët pa simptoma COVID-19

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me variantin omicron rritet çdo ditë në të gjithë Shtetet e Bashkuara, zyrtarët e…

Franca shënon rënie të numrit të pacientëve në 24 orët e fundit

Në Francë janë konfirmuar sot 58.432 raste të reja me koronavirus në një periudhë prej 24 orësh, që është dukshëm…

179 raste të reja me COVID-19 sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë rezultuar të infektuar me COVID 179 qytetarë nga 1.150 testime, ndërsa kanë…

6 viktima nga COVID-19 sot në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se kanë humbur jetën 6 pacientë në 24 orët e fundit dhe janë…

Studimi: Paracetamoli ndikon në psikikën e pacientëve

Për dhimbje koke ose dhëmb, shumë përdorin ilaçe kundër dhimbjeve si paracetamoli. Ky ilaç jo vetëm që redukton dhimbjen, por,…

​Vdes një pacient në QKUK, policia nis hetimet

Një pacient i cili ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka vdekur të premten rreth…