Reagojnë veteranët e Drenasit: Mos na përcjellni sepse ne nuk fshihemi

Organizata Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Drenas kanë reaguar lidhur me përcjelljet që po iu…

Banorët në Prekaz: Komandanti Adem Jashari është simbol i kombit, turp për Specialen që kërkoi fakte kundër tij

Banorët në Prekaz dhe vizitorët në kompleksin memorial “Adem Jashari” e quajnë absurde çështjen e dosjeve të cilat ditë më…

OVL-UÇK pranon 4 mijë dosje të Gjykatës Speciale, nuk dihet kush i solli

Një pako me 4 mijë dosje të Gjykatës Speciale mëngjesin e sotëm ka arritur në zyrat e Organizatës së Veteranëve…

​Zbulohet pllaka përkujtimore në shtëpinë e Salih Jakut, shërbeu si bazë e UÇK-së

Më shumë se dy dekada më parë, shtëpia e Salih Jakut nga Hasi i Shqipërisë, nuk ishte vetëm e familjarëve…

Veterani i UÇK-së, Naim Beqiraj maltretohet në stacionin policor në Graçanicë

Veterani i UÇK-së, Naim Beqiraj është maltretuar psikikisht nga Policia e Kosovës të stacionit në Garacanicë. Kështu ka bërë të…

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga Specialja

Gjykata Speciale ka dërguar ftesë për intervistim edhe ndaj një ish-ushtari të UCK-së. Bëhet fjalë për Sadri Selimin nga Vërrnica…

Reçica priti në takim Shoqatën e Invalidëve të Luftës së UÇK-së

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka pritur sot në takim kryetarin e Shoqatës së Invalidëve të Luftës…

OVL UÇK kërkon shkarkimin e eurodeputetes Viola con Cramon

Organizata e Veteranëve të luftës së UÇK-së kanë kërkuar nga Parlamenti Evropian që eurodeputetja Viola con Vramon të shkarkohet ose…

Gucati: Turp i madh ajo çfarë ndodhi në Kuvendin e Kosovës

Kryetari i OVL UCK, Hysni Gucati ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka akuzuar deputetët…
error: