Klinaku: Bastisja ishte e kundërligjshme, Specialja nuk ka mandat

Pas 8 orësh ka përfunduar bastisja e zyrave të OVL UÇK-së nga Eulex-i. Sekretari i kësaj organizate Faton Klinaku tha…

Largohet Eulex-i, veteranët kthehen në zyra

Pas përfundimit të bastisjes në zyrat e OVL-UÇK-së, njësitet speciale të Eulex-it janë larguar nga objekti i ndërtesës ku janë…

Përfundon bastisja në OVL UÇK, Eulex-i merr me vete disa kompjuterë

Pas 8 orësh ka përfunduar bastisja e zyrave të OVL UÇK-së nga Eulex-i. Sekretari i kësaj organizate Faton Klinaku tha…

Arrestohet edhe Nasim Haradinaj

Nënkryetari i OVL UÇK, Nasim Haradinaj është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai është ndaluar në hyrje të Televizionit T7…

AAK për bastisjet në OVL UÇK: Të panevojshme dhe të padinjitetshme

Grupi Parlamentar i AAK-së, i ka konsideruar të panevojshme dhe të padinjitetshme bastisjet e EULEX-it në zyrat e OVL UCK-së.…

Haradinaj: I dorëzohem vetëm Policisë së Kosovës, Specialen nuk e njohim

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se Gucati asnjëherë nuk është intervistuar nga Gjykata Speciale. Haradinaj tha se ai…

​Fillon mbledhja e OVL UÇK-së, merr pjesë edhe Nasim Haradinaj

Kosovapress mëson se ka nisur mbledhja e kryesisë së OVL UÇK-së. Kjo mbledhje po mbahet pas arrestimit të kryetari të…

Hysni Gucati dërgohet në Hagë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së është nisur për në Hagë.  Kështu ka bërë të ditur Metush…

Sërish dosje në zyrat e OVL UÇK-së

Organizata e Veteranëve të Luftës së UCK-së ka deklaruar qe sot në zyrat e tyre kanë arritur dosje të reja…