Agim Veliu thotë për Osmanin: Nuk më bëjnë përshtypje veprimet e saj

Për votimin kundër ndaj mocionit të votëbesimit nga LDK ndaj qeverisë Kurti nga kryeparlamentarja dhe nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani,…

​Kurti: Po mbajmë sot seancë për buxhetin, sepse nuk kemi garancion nëse mund ta mbajmë atë javët në vazhdim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga deputetët që të kalojnë sot buxhetin për vitin 2020 dhe të përkrahin…

​Osmani u kërkon deputetëve mos të shfrytëzojnë foltoren e Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në fillim të seancës sw jashtëzakonshme, u ka sugjeruar deputetëve që të flasin…

​Osmani: Marrëdhëniet me Amerikën janë ekzistenciale për Kosovën

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani është pyetur nga deputeti i PDK-sw, Memli Krasniqi se cili është qëndrimi i saj lidhur…

Osmani: Qeveria, e vetmja që ka legjitimitet të drejtojë dialogun me Serbinë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot një delegacion të Gjermanisë dhe të Francës, të udhëhequr nga këshilltari…

​Osmani dhe ambasadorja holandeze biseduan për forcimin e sundimit të ligjit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani takoi sot ambasadoren e Holandës në Kosovë, Gerrie Willems. Ambasadorja Willems tha se…

​Osmani: Synojmë përqendrimin në arsim, shëndetësi dhe punësim

 Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Vjosa Osmani, në një takim me përfaqësuesit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, z. Gabriel Di…

Osmani: Synimi i kësaj legjislature është fuqizimi i diplomacisë parlamentare

Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar sot kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani për marrjen e  detyrës dhe ka premtuar…

​Osmani premton linjë të veçantë buxhetore për strehimoret e viktimave të dhunës në familje

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur një delegacion të Rrjetit të Grave të Kosovës (RrGK), të drejtuar…

Kartoni i Gjelbër temë prioritare në takimin e guvernatorit me kryeparlamentaren Osmani

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti i shoqëruar nga kryetari i Bordit të BQK-së, Flamur Mrasori,…
error: