Akademia Amerikane e Filmit ka nisur hetimet për incidentin në Oscar

Akademia Amerikane e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka filluar një auditim zyrtar të incidentit, pasi aktori Will Smith goditi…

Çmimet Oscar nën hijen e konfliktit mes Will Smith e Chris Rock

Ceremonia e parë e Oscar-it pa masa të rrepta pandemike, e cila supozohej të qetësohej, u kthye në një vend…

​Will Smith godet me shuplakë prezantuesin në mes të skenës së Oscars

Aktori Will Smith fitoi çmimin e parë Oscar në karrierë, pasi pak minuta më parë goditi me shuplakë prezantuesin e…

“Zgjoi” mbetët jashtë listës së ngushtë në “Oscar”

Akademia e Arteve dhe Shkencave të filmit ka publikuar listën finale të filmave të nominuar në “Oscar 2022”. Filmi nga…

Qeveria mbështet kampanjën e filmit “Zgjoi” me 95,725 euro

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike, në të cilën ndër të tjera ka aprovuar edhe kërkesën e…

Ndarja e Oscar këtë vit kthehet në Hollywood

Mbrëmja e ndarjeve të Oscar, çmimit të Akademisë Amerikane të Arteve dhe Shkencave të Filmit, do të kthehet në Hollywood…

“Pa vend” merr çmimin kryesor në Toronto dhe kualifikohet për Oscar

Filmi i shkurtër “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda, ka arritur të merr çmimin kryesor IMDB Pro Short Cuts, në…

“Oscars” shtyhet për të paktën 4 muaj

Për herë të parë në 93 vite të ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Oscar”, ky event do të shtyhet për…

Fjalimi emocional i Brad Pitt në Oscar: Kjo është për fëmijët e mi

Brad Pitt u kthye në shtëpi me një statujë të artë në kategorinë e Aktorit Mbështetës më të Mirë për…

Ceremonia e çmimeve Oscar kushton rreth 44 milion dollarë

Ceremonia e 92-të e ndarjes së çmimeve Oscar sivjet në Teatrin Dolby në Los Anxhelos ka kushtuar gjithsej 44 milion…