Kreu i OSBE Ann Linde viziton sot Shqipërinë

Ministrja e Jashtme suedeze Ann Linde, që për shkak të rotacionit mban edhe postin e kreut të OSBE-së, do të…

Dita kur Shqipëria kërkonte të bëhej pjesë e OSBE-së

Shqipëria më 15 shtator 1990 kërkoi anëtarësim të plotë në Konferencën për Sigurim e Bashkëpunim në Evropë, KSBE, sot OSBE.…

Krasniqi e njofton shefin e OSBE-së për reformat në PDK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka takuar shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadorin Michael Davenport,…

Shqipëri, OSBE publikon raportin final për zgjedhjet e 25 prillit

OSBE-ja ka publikuar raportin final për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Në raport përmenden akuzat për shitblerje të votës,…

Osmani-ministres Linde: Suedia të ndikojë në avancimin e raporteve në mes Kosovës dhe OSBE-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti kryesuesen e OSBE-së, njëherësh ministre e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, me të cilën…

Ann Linde: OSBE mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Ministrja e Punëve të Jashtme të Suedisë̈ Ann Linde, njëherit kryetarja e përgjithshëm e OSBE-së, ka thënë se kjo organizatë…

Kryetari i KQZ-së takohet me shefin e misionit të OSBE-së

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Kreshnik Radoniqi priti në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael…

Ahmeti takohet me shefin e OSBE-së në Kosovë Michael Davenport

Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti ka pritur sot në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë ambasadorin Michael Davenport,…

​OSBE i dhuron IPK-së 10 kompjuterë

Kryeshefi i Inspektoratit Policor i Kosovës (IPK), Kushtrim Hodaj priti sot shefin i Misionit të OSBE-së në Kosovë Michael Davenport.…

OSBE kërkon të zbatohet vendimi i Kushtetueses për tokën e Manastirit të Deçanit

Kreu i misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka viozituar Manastirin e Deçanit ku është takuar me igumenin Sava…