Origi, Kjaer e Pobega: Ja si pritet ta ndryshojë Pioli formacionin kundër Sampdorias

Divock Origi mund ta bëjë debutimin e tij te Milani nga minuta e parë në ndeshjen e nesërme kundër Sampdorias,…

Zyrtare, Origi është lojtari më i ri i Milanit – foto

Tanimë e bërë zyrtare edhe nga vetë kampioni italian që sulmuesi belg, Divock Origi, ka kompletuar një transferim si lojtar…

Goli i Origit kundër Barcelonës votohet si goli më i bukur i Liverpoolit në historinë e tyre 130-vjeçare – video

Liverpooli është njëri nga klubet më historike në Angli. Me bollëk trofesh për të festuar dhe një numër legjendash ndryshe…

Origi-Milan, mësohet se kur do të bëhet zyrtare transferimi i yllit belg

Pas largimit si lojtar i lirë nga Liverpooli, Divock Origi thuhet se ka zgjedhur Milanin si destinacionin e tij të…

Maldini zbulon të ardhmen e Ibrahimovic, flet edhe për Origin

Pas triumfit në Serie A duke u shpallur kampionë pas 11 vitesh, gjiganti italian AC Milan tani është duke menduar…

Barcelonës i ofrohet shansi të nënshkruajë me yllin e Liverpoolit

Gjigandit katalunas Barcelona i është ofruar shansi për të nënshkruar me sulmuesin e Liverpoolit Divock Origi në afatin kalimtar të…

Tre sulmuesit që po i kërkon Juventusi në afatin kalimtar të Janarit

Diego Costa, Memphis Depay dhe Divock Origi janë përmendur si objektiva të mundshëm të Juventusit në janar nga “Tuttosport”. “Bianconerët”…

Inter të interesuar për Origin

Inter kanë identifikuar sulmuesin e Liverpoolit Divock Origi si një transferim të mundshëm, raporton “Corriere Dello Sport”. “Nerazzurët” e shohin…

Një tjetër sulmues nga Premier Liga drejt Interit

Interi thuhet se është i gatshëm të bëjë një lëvizje për sulmuesin e Liverpoolit Divock Origi në janar. “Il Corriere…