Mësohet orari i zhvillimit të ndeshjeve në Kupën e Kosovës

Komisioni i Garave brenda Federatës së Futbollit të Kosovës e ka caktuar orarin e ndeshjeve të fazës 1/16 të Kupës…

Orari i duhur për pastrimin e shtëpisë

Pastrimi i një apartamenti apo shtëpie nuk ka të bëjë vetëm me heqjen e rrëmujës, por edhe me pastrimin e…

Orari i punës në vendet e BE-së, gratë holandeze e belgët punojnë më pak

Në vendet e BE-së, numri i orëve të punës në javë është më i lartë për burrat e punësuar, ndërsa…

Publikohet orari dhe datat e ndeshjeve të fazës së parë në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi zyrtarë ka konfirmuar se Komisioni i Garave e ka përpiluar orarin e…

Orari i sotëm i garuesve kosovarë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022 – foto

Pasi që mbrëmë ekipi kosovar i tenisit dhe ai i ping-pongut përfunduan garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022, sot do…

​Trafiku Urban ka një njoftim për orarin e autobusëve

Trafiku Urban në Prishtinë sot rikthehet në orarin e rregullt të qarkullimit. Kjo pasi që sot hyjnë në fuqi edhe…

Publikohet orari i ndeshjeve të eliminatoreve në Kupën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar orarin e ndeshjeve në kuadër të fazës eliminatore për Kupën e Kosovës, ku…

8 këshilla se si të arrini një ekuilibër të shëndetshëm punë-jetë

Kur zgjidhni një karrierë, është e rëndësishme të merrni parasysh orarin, vendndodhjen e punës dhe pagën që dëshironi të keni…