Nesër seancë e jashtëzakonshme për tekstet shkollore

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë nesër seancë të jashtëzakonshme për librat. Me ftesë të opozitës, do të ketë debat…

Kusari-Lila e kënaqur me punën e Kuvendit: Kemi miratuar boshtin e programit të LVV-së

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila është e kënaqur me punën e Kuvendit të Kosovës në sesionin…

Opozita kritikon Bislimin: Me kushtëzime nuk komunikohet me aleatë

Dy partitë opozitare, PDK dhe AAK, po e shohin të gabuar kushtëzimin e shpalljes së zgjedhjeve të reja në veri…

Pushteti i vendosur për të vazhduar punën e Kuvendit, opozita e akuzon për dështim

Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje është e vendosur për të vazhduar punën e Kuvendit të Kosovës, pavarësisht përleshjes fizike në…

Haradinaj i drejtohet opozitës: Nëse doni të rrëzoni Kurtin, mbështesni mocionin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse partitë opozitare janë të sinqerta në qëndrimin…

Opozita kritikon Bislimin: Kosovës i ka sjell vetëm sanksione dhe izolim

Partitë opozitare në Kuvend kanë kritikuar zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi për mungesë të llogaridhënies ndaj legjislativit. Pas dështimit të mbledhjes së…

Opozita kritikon Bislimin për “izolim” të Kosovës

PDK, LDK dhe AAK kanë adresuar një varg kritikash ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, siç thanë për izolimin e Kosovës në…

​Mungon pozita e nuk shkon as Bislimi, dështon mbledhja e Komisionit për integrim evropian

Ka dështuar mbledhja e Komisionit për integrime evropiane, ku do të raportonte zëvendëskryeministri Besnik Bislimi. Ishin deputetët e mazhorancës që…

​“Mos manipulo”, “E habitshme si i qaseni opozitës”, Haxhiu dhe Deliu përplasen në komision

Në Komisionin për Legjislacion, janë përplasur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra. Kjo e…