Opozita kritikon pushtetin për bojkotimin e seancës së jashtëzakonshme për Policinë

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës kanë kritikuar mazhorancën dhe qeverinë për mospjesëmarrjen në seancën e jashtëzakonshme për Policinë e…

Opozita i reagon Kurtit: Je shembulli më i keq i opozitarit që e ka pasur Kosova

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, PDK, LDK dhe AAK i kanë reaguar kryeministrit Albin Kurti pas kritikave të tij…

Kurti kritikon opozitën për mosvotim të marrëveshjeve ndërkombëtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar dy partitë opozitare, PDK dhe AAK, që nuk po  i votojnë marrëveshjet ndërkombëtare.…

Opozita kritikon mazhorancën për pagesat e serbëve të shpallur terroristë nga Qeveria

Opozita kritikon mazhorancën për pagesat e serbëve nga shteti, ani pse nuk shkojnë në punë. Vetëm vitin e kaluar janë…

Kuvendi mban tri seanca plenare gjatë kësaj jave, opozita kërkon rritje të pagave për policët

Kuvendi i Kosovës do të mbajë tri seanca plenare gjatë kësaj jave. Deputetët të mërkurën do të shqyrtojnë pikat e…

Rikonfirmimi i masave – pushteti e quan padrejtësi, opozita thotë se rrezikojmë të tjera

Vazhdimin e masave ndëshkuese të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës, partia në pushtet po e quan të padrejtë. Sipas Lëvizjes Vetëvendosje,…

​Mustafa: Para se të ndërrohet Albini, duhet të ndryshojë opinioni

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh ish-kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Albin Kurti se zgjedhjet tani…

Opozita kritikon Kurtin se po e dërgon Kosovën të sanksionuar në dialog

Pak ditë para takimit të 14 shtatorit ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, partitë opozitare kanë…

Sesioni vjeshtor i Kuvendit – opozita e ndarë rreth votimit të marrëveshjeve ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën e parë plenare për sesionin vjeshtor të enjten, më 14 shtator. Përveç seancës…

Zgjedhjet në veri – kritikohet Udhëzimi Administrativ, pushteti e sheh si zgjidhje të vetme

Pas përfundimit të hartimit të Udhëzimit Administrativ që mundëson shkarkimin e kryetarëve të komunave veriore përmes peticionit, Partia Demokratike e…