Opozita kritikon Rizvanollin për qasjen ndaj Trepçës

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli deklaroi se më 2 nëntor kanë arritur marrëveshje me minatorët duke iu përgjigjur kërkesave të tyre.…

Opozitarët e takojnë Lajçak

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri dhe kryetari i Aleancës…

Kurti-opozitës: Vuçiq iu do fort juve, por s’jeni më ju në Qeveri

Kryeministri Albin Kurti po vazhdon polemikat me liderët e opozitës në Kuvendin e Kosovës, ku po diskutohet për dialogun me…

​Drafti i asociacionit, Kurti përplaset ashpër me liderët opozitarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se ka adresuar disa vërejtje për draftin e statutit të asociacionit…

​Rizvanolli mungon në komision, opozita dhe pozita përplasen për grevën e minatorëve

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ishte paraparë të jetë sot në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku pritej…

​Opozita skeptike për takimin e sotëm në Bruksel

Deputetët opozitarë shprehen skeptik për takimin e sotëm të kryeministrit të vendit, Albin Kurti me liderët evropianë. Të njëjtit akuzojnë…

Kaos në Kuvendin e Shqipërisë, opozita bllokon foltoren, nënkryetarja mbyllë seancën

Kuvendi i Shqipërisë është përcjellë sot me kaos në seancën e radhës plenare. Deputetë të opozitës kanë bllokuar foltoren.   Kryetari…

​Mëdyshje për nevojën e vazhdimit të dialogut pa u sanksionuar Serbia

Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të këmbëngul se pa u vënë sanksione ndaj Serbisë për sulmin terrorist në veri nuk mund të…

Miratohet Projektligji për KPMSHCK-në, opozita paralajmëron se do ta dërgojnë në Kushtetuese

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë Projektligjin për Këshillin e Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës…

Opozita kërkon sërish mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për policinë

Partitë opozitare në Kuvend kanë kërkuar sërish mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për Policinë e Kosovës, pasi legjislativi nisi vazhdimin…