Rikonfirmimi i masave – pushteti e quan padrejtësi, opozita thotë se rrezikojmë të tjera

Vazhdimin e masave ndëshkuese të Bashkimit Evropian ndaj Kosovës, partia në pushtet po e quan të padrejtë. Sipas Lëvizjes Vetëvendosje,…

​Mustafa: Para se të ndërrohet Albini, duhet të ndryshojë opinioni

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh ish-kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Albin Kurti se zgjedhjet tani…

Opozita kritikon Kurtin se po e dërgon Kosovën të sanksionuar në dialog

Pak ditë para takimit të 14 shtatorit ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, partitë opozitare kanë…

Sesioni vjeshtor i Kuvendit – opozita e ndarë rreth votimit të marrëveshjeve ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën e parë plenare për sesionin vjeshtor të enjten, më 14 shtator. Përveç seancës…

Zgjedhjet në veri – kritikohet Udhëzimi Administrativ, pushteti e sheh si zgjidhje të vetme

Pas përfundimit të hartimit të Udhëzimit Administrativ që mundëson shkarkimin e kryetarëve të komunave veriore përmes peticionit, Partia Demokratike e…

Nesër seancë e jashtëzakonshme për tekstet shkollore

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë nesër seancë të jashtëzakonshme për librat. Me ftesë të opozitës, do të ketë debat…

Kusari-Lila e kënaqur me punën e Kuvendit: Kemi miratuar boshtin e programit të LVV-së

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila është e kënaqur me punën e Kuvendit të Kosovës në sesionin…

Opozita kritikon Bislimin: Me kushtëzime nuk komunikohet me aleatë

Dy partitë opozitare, PDK dhe AAK, po e shohin të gabuar kushtëzimin e shpalljes së zgjedhjeve të reja në veri…

Pushteti i vendosur për të vazhduar punën e Kuvendit, opozita e akuzon për dështim

Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje është e vendosur për të vazhduar punën e Kuvendit të Kosovës, pavarësisht përleshjes fizike në…

Haradinaj i drejtohet opozitës: Nëse doni të rrëzoni Kurtin, mbështesni mocionin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse partitë opozitare janë të sinqerta në qëndrimin…