IKShPK: Omicron po përhapet me intensitet të lartë, është varianti dominues në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka thënë se virusi është kudo andaj edhe ka bërë apel që mos…

COVID-19, Komuna e Prishtinës punon vetëm me staf esencial dhe mbyll qendrat për të moshuarit

Shtabi emergjent për menaxhimin e pandemisë COVID-19 në Komunën e Prishtinës ka marrë vendi që puna në këtë komunë të…

Vazhdon vaksinimi në Prishtinë, qytetarët ankohen për hapësirën e ngushtë që ka qendra

Vaksinimi po vazhdon edhe këtë javë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Kalabri në Prishtinë, ku shihet se qytetarët po…

Një i vdekur dhe 2.957 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve…

Sinani: Masat e reja anti-COVID të Kosovës kufizojnë lirinë e lëvizjes, të rishikohen nga Qeveria

Kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka thënë se masat e reja të miratuara nga Qeveria e Kosovës, mbi…

COVID-19, qytetarët kërkojnë më shumë qendra të testimeve

Rritja e rasteve me COVID-19 ka bërë që një numër më i madh i qytetarëve të Kosovës t’u drejtohet qendrave…

Tri shkolla fillore në Viti nga e nesër në mësim online

Komuna e Vitisë ka njoftuar se pas rritjes së numrit të nxënësve të infektuar me COVID-19, si dhe personelit arsimor,…

COVID-19, ekspertët paralajmërojnë për variante të reja

Pas dy vjetësh me infektime, viktima dhe kufizime, koronavirusi duket se ka marrë një formë të re. Varianti i ri…

ShSKUK: Të shtrirë 111 pacientë të konfirmuar me Covid-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se janë 111 pacientë të konfirmuar me Covid-19 dhe 30 post-Covid-19…

15.247 raste aktive me COVID-19

Numri i të infektuarve me COVID-19 vazhdon të rritet në Kosovë. Dersia më 1 janar në vendin tonë ishin 492…
error: