​Xhaçka për aksidentin në Bullgari: Viktimat ishin shqiptarë nga MV

Ministrja e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, reagoi pas aksidentit që ndodhi në Bullgari ku një autobus u…

Xhaçka takon Guterres: Shqipëria e gatshme të bashkëpunojë për forcimin e sigurisë

​Parandalimi duhet të jetë motivi i diplomacisë shumëpalëshe në çdo fushë, u shpreh ministrja e Punëve të Jashtme e Shqipërisë…

Afganët në Shqipëri, Xhaçka: Detyrim të ndihmojmë aleatët

Në orët e para të ditës së premte kanë mbërritur në Shqipëri 121 qytetarët e parë afganë që do të…

​Mbërrijnë në Shqipëri 121 afganët e parë

Në orët e para të ditës së premte kanë mbërritur në Shqipëri 121 qytetarët e parë afganë që do të…

Ministrja Xhaçka ka një njoftim për qytetarët që kalojnë pikat kufitare me Greqinë

​Të gjithë qytetarët që ndodhen në pjesën më të largët nga pika kufitare do të ishte e udhës të ktheheshin,…

Kosova dhe Shqipëria të përkushtuara për thellimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë

Me ftesë të ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, ministri i Mbrojtjes, Anton Quni qëndroi për vizitë zyrtare në Republikën e…
error: