Varhelyi: Vetëm përmes dialogut do të kemi një zgjidhje afatgjate Kosovë-Serbi

Komisionari për Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi sot në Tiranë se shpreson që puna për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do…

Varhelyi shpreson për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Komisionari për Zgjerim Oliver Varhelyi deklaroi sot në Tiranë se shpreson që puna për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do…

Gërvalla takohet me Varhelyi, diskutojnë zhvillimet e fundit në Kosovë

Komisionari për Zgjerim i BE-së Oliver Varhelyi është takuar sot me shefen e diplomacisë së Kosovës Donika Gërvalla me të…

Varhelyi: Shtyrja e integrimit të Ballkanit nuk është në interes të BE-së

Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka bërë thirrje për zgjidhjen e kontestit mes Maqedonisë së Veriut dhe…

BE-ja e përkrah “Ballkanin e Hapur”

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka thënë së është mbështetës i nismës “Ballkani i Hapur”.…

​Varhelyi për vetingun: Nuk ka nevojë për reformim të thellë të sistemit të drejtësisë

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka thënë se Kosova s’ka nevojë për një riformim të të gjithë…

​Kurti takon komisionerin Varhelyi, përsërit kërkesën për liberalizim

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti është takuar në Bruksel me Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësi të Bashkimit Evropian,…

Varhelyi: Vonesat në negociata ndikojnë në besimin në BE

Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, vlerësoi sot se vonesa e procesit të integrimit evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë…

Varhelyi shpreson që të rinjtë e Kosovës së shpejti të udhëtojnë në BE pa viza

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimist se populli i Kosovës së shpejti do të…

Oliver Varhelyi: Bosnja nuk ka kohë për të humbur

Komisionari Evropian për Zgjerimin Oliver Varhelyi tha në Sarajevë se Bosnja e Hercegovina nuk ka kohë për të humbur dhe…