Hapet pika kufitare me Maqedoninë e Veriut, Sveçla: Do të hapen mundësi të reja të zhvillimit mes dyja vendeve

Pika kufitare Restelicë-Strazimir do të jetë tani vendkalimi tjetër kufitar mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Vendkalim ky që…

Kurti zhvillon bisedë telefonike edhe me Spasovskin, Covid-19 tema kryesore

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë…