Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Trajkoviq kujton Ivanoviqin: Edhe Lista kriminale Serbe duhet të gjykohet për vrasjen

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq, u prononcua për media nga vendi…

Të akuzuarit për vrasjen e Ivanoviqit deklarohen të pafajshëm

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot është mbajtur seanca për shqyrtimin fillestar në rastin për vrasjen e Oliver Ivanoviq. Gjashtë…

​Fillon seanca për rastin e Oliver Ivanoviqit, prokurori lexon aktakuzën

Në departamentin për krime të rënda në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka nisur shqyrtimi fillestar për gjashtë të akuzuarve në…

Mbahet seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviq

Sot mbahet seanca fillestare për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq. Këtë e ka bërë të ditur për KosovaPress, avokati…

Më 5 shkurt do të mbahet seanca për rastin e Oliver Ivanoviqit

Me 5 shkurt është caktuar të mbahet seanca fillestare për vrasjen e Oliver Ivanoviq. Këtë e ka bërë të ditur…

“Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”

Politologu dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Bardhyl Mahmuti ka shpërndarë një pjesë të deklaratës së ish-liderit të qytetarëve të lirë…

Apeli kthen lëndën në rivendosje për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Departamenti Special i Gjykatës së Apelit në Prishtinë e ka kthyer lëndën në rivendosje, dhe kështu aktakuza e Prokurorisë Speciale…

Rasti Ivanoviq, vazhdohet për dy muaj masa e paraqitjes në polici për tre të dyshuar

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, ka vazhduar masën e paraqitjes së detyrueshme në polici edhe për dy muaj Dragisha…

Për tre të dyshuar në vrasjen e Ivanoviqit, masa e paraqitjes në polici

Seanca gjyqësore e paraparë për sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës, lidhur me vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, është…
error: