OAK me disa propozime, kërkon të futen në qarkullim mjetet dhe të vazhdohet me lehtësirat fiskale

Oda Ekonomike e Kosovës në një konferencë për media për hapat e ardhshëm në menaxhimin e situatës ekonomike, pas përhapjes…

​OEK-u i dhuron Komunës së Prishtinës 200 pako ushqimore për familjet në nevojë

200 pako me gjëra elementare ushqimore sot i janë dorëzuar Komunës së Prishtinës, nga Oda Ekonomike e Kosovës, e të…

Komuna e Prishtinës dhe OEK-u shpërndajnë pako ushqimore

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës do të shpërndajnë pako ushqimore. (Ndërtesa…

Ekonomia në kohën e COVID-19, 10 milionë euro dëme në ditë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, deklaroi se kemi 10 milionë euro dëme në baza ditore në vend…

Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo Amerikane kërkojnë nga Qeveria të plotësojë vendimin mbi koronavirusin

Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë i bëjnë thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës të shtojë…

“Zyra e Rregullatorit të Energjisë të shtyjë liberalizimin e tregut të energjisë”

Pas njoftimit të dërguar nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë për konsumatorët komercialë në nivelin e tensionit 35 kV për…

Kosova ka mallra të mjaftueshme në treg-  çmimet të mos ngrihen

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi pas një takimi me bizneset, tha se Kosova ka artikuj dhe mallra…

Rukiqi takohet me Kurtin, ia numëron kërkesat e OEK-ut

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi, diskutuan sot gjatë një takimi lidhur me bashkëpunimin…

OEK pret nga Qeveria Kurti të ketë prioritet zhvillimin ekonomik

Qeveria e re e Kosovës duhet të ketë prioritet zhvillimin ekonomik dhe ofrimin e vendeve të reja të punës të…
error: