OEK kërkon zbatimin e ligji për rimëkëmbje dhe faljen e gjobave

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka deklaruar se bizneset nuk po përfitojnë nga ligji për rimëkëmbjen ekonomike,…

OEK: Vaksinat të blihen me fond të shëndetësisë, jo me mjetet e rimëkëmbjes

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, deklaroi se qeveria duhet të blejë vaksinat anti-Covid përmes një fondi të…

Rukiqi për tubimet elektorale: Si arsyetohen tash ndalesat për organizimin e ahengjeve

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se tubimet e fundit elektorale, me dhjetëra persona në hapësira…

​OEAK dhe OEK mirëpresin përafrimin e qëndrimeve politike rreth Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë dhe Oda Ekonomike e Kosovës mirëpresin përafrimin e qëndrimeve politike për kalimin e Projektligjit për…

Kamenica nënshkruan memorandum bashkëpunimi me OEK, përfitojnë 25 familje

Komuna e Kamenicës përkatësisht drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me OEK (Sinergjia dhe SIT-Qendra për…

OEK reagon për mosvotim të rimëkëmbjes ekonomike: Veprim i papërgjegjshëm i Kuvendit

Masat e reja antiCOVID-19 që do të hyjnë në fuqi të premten, kanë gjetur mirëkuptim nga ana e komunitetit të…

Bizneset me humbje të mëdha, Rukiqi kërkon nga Qeveria përkrahje të menjëhershme

Masat e reja për parandalimin e COVID-19, po hasin në kundërshti nga komuniteti i bizneseve dhe shitësve me pakicë. Këta…

OEK: Mbyllja u shkakton bizneseve humbje 15 milionë euro në ditë

Oda Ekonomike e Kosovës thotë se nga masat e marra nga Qeveria sot janë të mbyllura mbi 20 mijë biznese…
error: