Krasniqi: Mbledhjet Kosovë-Shqipëri të kota nëse nuk shihen efektet e marrëveshjeve brenda 6 muajve

Kryetari i bordit të Odës së Afarizmit të Kosovës, Skënder Krasniqi duke komentuar marrëveshjet e arritura në mes Kosovës dhe…

OAK mbështet ministren Hajdari: Në CEFTA si shtet dhe jo më përmes UNMIK-ut

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) ka përshëndetur veprimin e Ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Rozeta Hajdari, për dërgimin…

​Kompanitë hasin në pengesa gjatë eksportit në Serbi, opozita kërkon reciprocitet

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari thekson se Kosova nuk është duke u përfaqësuar ashtu siç duhet në…

​OAK dhe Dogana e Kosovës diskutojnë për problemet e bizneseve

Mosnjohja e plotë e lëndës së parë për prodhuesit, mungesa e unifikimit të vendimeve ndërmjet komisionit për lirim të lëndës…

OAK e UBT nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Me qëllim të ofrimit dhe këmbimit të këshillave e përvojave profesionale në fushat me interes të përbashkët, zgjerim të bashkëpunimit…

OAK takohet me përfaqësuesit e Ambasadës së Finlandës

Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës u pritën në takim nga delegacioni i Ambasadës së Finlandës, ku u diskutua…

​Komuniteti i biznesit kërkon mbrojtjen e prodhuesve vendorë

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka mbajtur dëgjim publik lidhur me Projektligjin për tregti me jashtë, ku përfaqësues…

OAK kërkon nga kryeministri të mos lejohet përdorimi i IP adresave serbe

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) në një shkresë drejtuar kryeministrit të Republikës së Kosovës Albin Kurti, edhe një herë…

OAK: Vendosni masa dhe jo kufizime

Oda e Afarizmit të Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj që mijëra punëtorë që kanë mbetur pa punë dhe biznese…

OAK: Gjykata Komerciale të përfshijë edhe kontestet në fushën e ICT-së

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) në kuadër të takimeve me përfaqësues nga organizatat ndërkombëtare priti në takim Atdhe Lila,…