Koronavirusi, mbi 110 mijë të infektuar dhe mbi 3,800 të vdekur në të gjithë botën

Janë 109 shtete të cilat janë prekur nga koronavirusi. Deri më tani janë 110,288 të infektuar dhe 3,831 të vdekur.…

OBSH: Ende herët për të vendosur lidhur me organizimin e Lojërave Olimpike

Situata e krijuar në Japoni nga koronavirusi duhet të monitorohet për më shumë kohë, deklaroi drejtori i Përgjithshëm i Organizatës…

OBSH: Gripi sezonal shkakton 60000 viktima në vit në Evropë, vaksinohuni

Gripi sezonal shkakton 60000 të vdekur në vit në Evropë dhe qytetarët e saj nuk duhet ta kundërshtojnë vaksinimin, theksoi…

OBSH: Koronovirusi po përhapet jashtë Kinës

Komuniteti ndërkombëtar duhet të shtojë përpjekjet për frenimin e koronavirusit, mes shqetësimit të infeksionit në Iran dhe Korenë e Jugut,…

OBSH: Po bie numri i të infektimeve nga koronavirusi

Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të…

​OBSH: Shumë herët për të parashikuar fundin e epidemisë nga koronavirusi

Është ende shumë herët për të parashikuar një fund të epidemisë së shkaktuar nga një koronavirus i shfaqur në Kinë,…

OBSH: Covid-19 më i rrezikshëm se terrorizmi

Vendet duhet ta marrin më seriozisht sesa aktet terroriste epideminë aktuale të Covid-19, tha sot kreu i Organizatës Botërore të…

​OBSH sheh një mundësi reale për ndalimin e virusit COVID-19

OBSH-ja theksoi sot se kishte një mundësi reale për të ndaluar përhapjen në botë të koronavirusit të ri, që e…

OBSH: Kemi mundësi për të mundur koronavirusin

“Kemi një dritare mundësish për të mundur koronavirusin, duke qenë se rastet jashtë Kinës nuk janë më shumë se 390.…

OBSH: Duhen 675 milionë dollarë për të luftuar koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) bëri sot një thirrje për fonde prej 675 milionë dollarësh (613 milionë euro), për të…