Arrestohen pesë persona pas një përleshjeje në Obiliq

Pas përfundimit të lojës së henbollit në Obiliq, ka ndodhur një rrahje. Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet…

Nën zhurmën e KEK-ut dhe ajrit të ndotur, banorët e Hadës ankohen për procesin e zhvendosjes

Probleme me ujësjellës, transport, shkollë, ambulancë, markete, mungesë të punësimit, ndotje e ajrit e zhurmë nga KEK-u, janë disa nga…

Përkujtohet të rënën e familjes Rama, ishte vazhdimësi e sakrificës së familjes Jashari

Dhjetë dëshmorët e familjes Rama janë përkujtuar në një tubim në Obiliq, ku u tha se sakrifica e tyre ishte…

Digjet fabrika e plastikës në Obiliq

Tymi i zi kishte kalpuar Obiliqin sot pasdite si pasojë e një zjarri që kaploi një fabrikë të plastikës. Dukagjin…

​Arrestohen dy të mitur në Obiliq

Janë arrestuar dy të mitur pasi të njëjtit si pasojë e një mosmarrëveshje të më hershme kanë sulmuar fizikisht viktimën…

​Arrestohet një i mitur, dyshohet për vrasje në tentativë

Policia e Kosovës mbrëmë në Obiliq ka arrestuar një të mitur për veprën “vrasje në tentativë”. Në raportin 24 orësh…

Kërkoheshin për vjedhje të ndryshme, arrestohen dy të dyshuar në Obiliq

Njësitet policore të stacionit të Obiliqit që nga fillimi i këtij muaji, i kanë dhënë përparësi luftës kundër disa shqetësimeve…

Therje me thika në Obiliq, dy të mitur në gjendje të rëndë

Gjashtë persona janë arrestuar në Obiliq, tre prej tyre të mitur, pasi që të njëjtit për motive ende të panjohura…

Tre të plagosur në Obiliq si pasojë e përleshjes fizike

Tre persona kanë marrë plagë fizike si pasojë e një përleshjeje fizike që ka ndodhur sot në Obiliq. Lajmi për…

Reduktimet e energjisë elektrike, Gashi paralajmëron padi ndaj KEDS-it

Me Ligjin për Obiliqin kësaj komune i garantohet furnizim i rregullt me energji elektrike, por që ditëve të fundit reduktimet…