Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lista Serbe përmes përvetësimit të komuniteteve të tjera po tenton të bllokojë sistemin në Kosovë

Deklarata e mëhershme të kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq, se ata do të luftojnë edhe për interesat e goranëve,…

Deklaratat e Daçiqit vlerësohen të turpshme, Ibishi: Janë thirrje për fabrikime masive

Deklaratat e fundit të Serbisë për luftë në rast se nuk do të ketë zgjidhje përmes dialogut me Kosovën, si…

Zgjedhjet serbe në veri pritet të krijojnë tensione, por jo të cenojnë sigurinë në Kosovë

Mbajtja e zgjedhjeve serbe në veri të Kosovës pritet të krijojë tensione brenda partive politike, por jo të cenojë sigurinë…

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare” joekzistente, presioni mbi Kushtetuesen – i papranueshëm

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publike një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë…

Ekspertët: Presidenti nuk zbatoi masat e MSh-së, por nuk bëri shkelje protokollare

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi para dy ditësh pa paralajmërim shkoi në Shqipëri dhe brenda një periudhe të…

Eksperti i sigurisë vlerëson se masat kufizuese nuk duhet të largohen plotësisht më 4 maj

Ministria e Shëndetësisë më 15 prill vuri në fuqi masa të reja që përcaktojnë lëvizjen e qytetarëve, e ato janë…

Ibishi: Policia e stërngarkuar, nëse masat zgjasin do të ketë vështirësi në menaxhim të situatës

Njohësi i çështjeve të sigurisë Nuredin Ibishi, vlerëson se Policia e Kosovës është e stërngarkuar me punë gjatë kësaj kohe…

Ibishi: Koha e fundit për të vepruar në veri, agjenturat serbe mund ta shfrytëzojnë situatën

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në komunat veriore të Kosovës dhe futja në karantinë, duke iu përshtatur ligjeve të Republikës…

Ibishi: Raportet me partnerët strategjikë janë degraduar, Kurti injoroi kërkesat e LDK-së

Kuvendi i Kosovës me 82 pro votojë mbrëmë mocionin e LDK-së për mosbesimin e Qeverisë Kurti. Ky mocion i LDK-së…

Ekspertët e sigurisë: Të krijohen komisione në PK që merren me policët me probleme psikike

Zyrtarët policorë vazhdimisht duhet t’u nënshtrohen kontrolleve psikologjike e jo vetëm në momentin kur pranohen si pjesëtarë të këtij institucioni.…
error: