ShSKUK: Rritet numri i të spitalizuarve post-Covid-19

Në Spitalet e Përgjithshme por edhe në klinikat COVID-19 është rritur numri i të spitalizuarave post-COVID-19. Sipas Shërbimit Spitalor Klinik…

ShSKUK: Bie numri i pacientëve COVID-19, në mjekim intensiv

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) thotë se ka rënë numri i pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen…

​Sot rifillon puna në ambulancat specialistike

Sot rifillon puna në ambulancat specialistike, të cilat ishin shndërruar në hapësira për trajtimin e pacientëve me COVID-19. Se sot…

Publikohet numri për të gjithë ata që kanë nevojë për informata rreth gjendjes së familjarëve të tyre të aksidentuar në Kroaci

+383 (0) 38 200 76 000, është numri në të cilin mund të kontaktojnë gjithë ata që kanë nevojë për…

Haxhiu ngreh dyshime për manipulim me shifrat e të vdekurve nga COVID, Kollçaku thotë se po fajësohen mjekët

Kosova në dy ditët e fundit nuk ka regjistruar asnjë viktimë si pasojë e infektimit me COVID-19, por dyshimin për…

IKShPK: Brengosëse rritja e numrit të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19, respektoni masat

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 592 rate të reja me COVID-19 dhe 6 të tjerë kanë…

Uka pyet Zemajn se a ka përgjegjësi për numrat e lartë të infektuarve me COVID 19

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka adresuar një mori kritikash ndaj ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj për menaxhimin me…

Publikohet numri për rastet e koronavirusit

Komuna e Prishtinës ka publikuar një numër pa pagesë ku qytetarët e Prishtinës mund të thërrasin në rast se kanë…

Shkon në 9 numri i të prekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Dy nga 12 personat e testuar për koronavirus kanë rezultuar pozitiv, duke bërë që numri i të prekurve në Maqedoninë…