Rritet qarkullimi i shërbimeve në hotele dhe numri i punësimit në sektorin e transportit

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka njoftuar se në muajin qershor 2023, indeksi i qarkullimit të shërbimeve kishte rritje më…

Numri i bullgarëve që pushojnë brenda dhe jashtë vendit u rrit me gati 9%

Gjithsej 1,172,400 bullgarë kanë pushuar në tremujorin e dytë të vitit, ku 79,2% e tyre preferojnë të pushojnë në Bullgari,…

Në Shqipëri numri i turistëve rritet për 76%, kryesojnë italianët dhe polakët

Numri i turistëve që vizituan Shqipërinë vijoi rritjen edhe përgjatë muajit qershor. Sipas raportit mbi strukturat akomoduese, publikuar sot nga…

Reduktimi i policisë në veri, Lajçak: Hap i rëndësishëm drejt deeskalimit të plotë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, e ka mirëpritur vendimin për zvogëlimin e pjesëtarëve të Policisë së…

Shtohet numri i monedhave 2 euro false, ndërmarrjet komunale në hall

Monedhat false vijojnë të qarkullojnë në Kosovë ndërsa trendi rritës konfirmohet edhe nga autoritetet shtetërore. Monedha metalike prej 2 euro…

Aeroporti “Adem Jashari” me rekord të ri në numër të udhëtarëve dhe fluturimeve

Muaji korrik i këtij viti, shënoi një rekord të ri për numrin e udhëtarëve dhe fluturimeve në Aeroportin “Adem Jashari”,…

Guler prezantohet te Reali, ky është numri që do ta bartë

Real Madridi e ka prezantuar sot transferimin më të ri të klubit, Arda Guler. Guler lë Fenerbahcen për Real Madridin,…

United ia jep numrin legjendar Mount

Manchester United e konfirmoi sot transferimin e Mason Mount nga skuadra e Chelseat. United do t’i paguajë Chelseat plot 65…

Rritet numri i përfituesve me asistencë sociale dhe i atyre të veteranëve në maj

Rritet numri i familjeve që kanë përfituar nga skema e ndihmës sociale në muajin maj 2023 krahasuar më muajin paraprak…

Dema – Selmani: Shqetësuese, numri i vogël i zëdhënësve në institucionet e drejtësisë

Anëtarja e Bordit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Naile Dema – Selmani ka thënë se mbetet shqetësuese numri i…