Po bie numri i të infektuarve me Covid 19 në Kosovë

188 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në Kosovë për 24 orët e fundit. Ministria e shëndetësisë bën të…

Ja numri që Muja do ta bartë në fanellë te Antwerpi

Skuadra belge, Royal Antwerp, bëri zyrtare sot transferimin e sulmuesit Arbnor Muja nga skuadra kosovare, FC Drita. Pasi që la…

Chelsea regjistron Brojën në kampionatin anglez, ja numri i fanellës

Skuadra e Chelsea ka konfirmuar sot numrat e rinj në fanellë të lojtarëve, ku ndër ta është edhe sulmuesi shqiptar,…

Ndërroi numrin e fanellës, ylli i Liverpoolit e zbulon arsyen

Yllit të Liverpoolit, Harvey Elliott, i është dorëzuar një numër i ri i fanellës përpara sezonit të ardhshëm 2022/23. Gjiganti…

Zhegrova: Numrin 9 e zgjodha në nder të Vokrrit, fitoren ia dedikoj atij

Ylli kosovar Edon Zhegrova ishte titullar në ndeshjen e sotme kundër Qipros, ku edhe kontribuoi me golin që e vulosi…

​Hajdari: Rritet numri i ankesave të konsumatorëve në 300 për qind

Gjatë raportimit në Komisionin për Ekonomi, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, theksoi se gjatë vitit 2021 numri…

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme, diskutohet për situatën epidemiologjike me COVID-19

Numri i të infektuarve me COVID-19 javëve të fundit ka shënuar rritje duke shënuar shifra rekorde. Vetëm të mërkurën Instituti…

Latifi: Do ketë ndryshim të masave, e mundshme që gastronomia të mbyllet në orën 22:00

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka deklaruar se për shkak të situatës pandemike do të ketë rishikim të masave anti-COVID,…

​Reduktohet numri i terminëve për aplikim për vizë gjermane

Është reduktuar numri i terminëve për aplikim për vizë gjermane. Ambasada Gjermane në Kosovë ka njoftuar se reduktimi i terminëve…

Zbulohet numri mesatar i partnereve seksuale të meshkujve në 35 shtete të botës

Një studim i kryer nga Platforma e Shëndetit të Burrave Manual zbuloi se sa meshkuj në mbarë botën kanë mesatarisht…