​Ministria e Arsimit nuk e ka në plan rishikimin e udhëzimit administrativ që ndalon bartjen e uniformes fetare në shkolla

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) aktualisht nuk ka në plan që rishikojë udhëzimin administrativ i cili ndër…

Hajdari nuk tregon nëse do të largohet akciza për derivatet: S’kemi bllokadë sa i përket furnizimit me naftë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,  Donika Gërvalla, ka paralajmëruar rifreskimin e sanksioneve ndaj Federatës së Rusisë, pas agresionit…

Ambasada e Kosovës pas shpërthimit në Abu Dhabi: Nuk ka viktima e as të lënduar

Mbrëmjen e së martës një shpërthim i madh goditi një ndërtesë të lartë në qendër të Abu Dhabit. Me ç’rast…

​Kurti: S’ka asnjë mospajtim të Kosovës dhe SHBA-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ka bërë të ditur se kur do të ketë vizitën e tij të parë…

Në Spitalin e Prizrenit, Pejës dhe Vushtrrisë nuk ka asnjë pacientë me COVID-19

Në Spitalin e Prizrenit, Pejës dhe Vushtrrisë nuk ka asnjë pacientë të infektuar me COVID-19. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i…

Kurti s’ka informacion për ndërhyrjen e KFOR-it në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se s’ka asnjë informacion për ndërhyrjen e KFOR-it në veri për zhbllokimin e…

​Aliu i bindur se “Hidrodrini” nuk ka leje ujore

Ministri  i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MPHI) Liburn Aliu vazhdon të insistoj që ujësjellësi “Hidrodrini” nuk ka leje ujore,…